יוגה למתחילים

אין כל ספק כי יוגה הפכה זה מכבר לעיסוק פנאי וספורט פופולארי ביותר, כזה הבריא הן לגוף והן לנפש. ישנם אנשים אשר בוחרים לעבור תרגולי יוגה בצורה מסודרת בליווי מורה מקצועי, וישנם אנשים אשר יבחרו לתרגל אותה בצורה עצמאית בביתם. נהוג לתרגל יוגה למתחילים שבנינו בין רבע שעה לעשרים דקות ביום על מנת לחולל שינוי. תרגול יומיומי של יוגה מוביל לחשיבה חיובית יותר, לגוף בריא יותר ולשיפור כללי במצב הרוח. במאמר זה נספר לכם מעט על שיטת היוגה ונפרט על תרגילי יוגה למתחילים אשר מעוניינים להכניס אותה לשגרה היומיומית שלהם.

יוגה בעיני המתחיל

בשגרת חיים שוחקת ועמוסה היוגה משמשת כמרפא לגוף ולנפש. תרגילי היוגה מסייעים להסדרת הנשימה, לחיטוב וגמישות הגוף, יציבות ולרוגע כללי. מכאן, שאנשים בוחרים לבצע תרגילי יוגה על מנת להראות טוב יותר וכתוצאה מכך גם להרגיש טוב יותר. שיטת היוגה בנויה מתנוחות שונות ורבות אשר תורמות להרגשת הקלילות אצל המתרגל. בנוסף, תרגילי היוגה מתאימים לשכבות הגילאים השונות ולשני המינים.

קורס מורים ליוגה

תרגילי יוגה למתחילים

לאלה מכם המעוניינים לבחון בפרטיות ביתם אם יוגה מתאימה להם, להלן כמה תרגילי יוגה למתחילים. כמובן שמומלץ תמיד לעסוק ביוגה בליווי מדריך מקצועי.

  1. תנוחת הדולפין – בתנוחה זאת, על המתרגל לרדת לעמידת שש כשהוא נשען על אמותיו. לאחר מכן יש להתרומם מעלה על ידי דחיפת הישבן אחורה ולמעלה. כדי לשמור על יציבות, יש להקפיד על קיבוע האמות בקדמת הראש עד יצירת משולש כשהאצבעות משולבות. לאחר מכן, הניחו את הראש על האצבעות המשולבות והרפו אותו. במהלך התרגיל הקפידו להרחיק את הכתפיים מהאוזניים ודחפו את החזה לכיוון הירכיים. בצעו תרגיל זה למשך 10 נשימות עמוקות.
  2. תנוחת המשולש – התחילו את התרגיל בפישוק קל הרחב מעט מרוחב הכתפיים. את אצבעות רגל ימין הפנו החוצה ואת אצבעות רגל שמאל הפנו כלפי פנים בזווית של 45 מעלות. שמרו על שתי הרגליים ישרות בזמן שאתם מכופפים את גופכם לכיוון רגל ימין. חשוב להקפיד לשמור על גוף ישר ושכיפוף הגוף מתבצע הצידה ולא ישר. מתחו את הידיים באלכסון כאשר יד ימין מונחת באזור ברך ימין ויד שמאל נמתחת אל מעל הראש בדיוק בקו הכתפיים. כדי לייעל את אפקט המתיחה רצוי להפנות את המבט כלפי הרצפה. את התרגיל הזה רצוי לבצע למשך 10 נשימות עמוקות לכל צד.
  3. תנוחת לוחם 3 – עמדו ישר ולאחר מכן התכופפו קדימה תוך שאתם מייצבים את רגל ימין שלכם ושולחים את רגל שמאל אחורה ולמעלה באוויר. הקפידו לכופף מעט את רגל ימין הנשארת יציבה בקרקע. הביאו את גופכם העליון קדימה עד למצב שהוא כמעט מקביל אל הרצפה. משכו את הבטן פנימה והביטו על הרצפה.

זוהי רק טעימה חלקית. קיימים תרגילים רבים ומגוונים המיועדים הן למתחילים והן למתקדמים ותורמים רבות לשיפור איכות החיים!