כיצד יוגה ומדיטציה עוזרות לתקשורת חברתית?

אי אפשר לדבר על בן אדם מבלי להתייחס לכך שהאדם הוא יצור חברתי אשר צריך לשהות במחיצתם של בני אדם אחרים. כיום ברור לכל בר דעת כי אדם אשר נמצא במחיצת בני אדם אחרים יהיה הרבה יותר שמח, מאושר. כמו כן אדם אשר יש לו תמיכה מחברים יהיה אדם בעל ביטחון עצמי הרבה יותר גבוה וכך יזכה להצלחה גדולה הרבה יותר. אך העניין הוא שישנם הרבה מאוד אנשים אשר מתקשים לשמור על חברויות לא כל שכן להסתדר בחברה. אנשים אלו סובלים מבעיות חברתיות רבות ועובדה זו משפיעה על חייהם בצורה עצומה וגורמת לקשיים עצומים. על רקע זה אנחנו רוצים לציין בפניכם כי יוגה ומדיטציה יכולות להשפיע על היכולות החברתיות שלכם ולשפר אותם בצורה דרמטית ואת זאת אתם צריכים לקחת בחשבון.

הידעתם כי יוגה טובה להתמודדות עם דיכאון?

אין ספק כי אחד החסמים הגדולים ביותר שעומדים אל מול כל אדם הוא החסם הנפשי. הנפש שלנו היא אולי הדבר המורכב ביותר ותעיד על כך העובדה כי עוד לא קם המדען אשר הצליח לפצח את הנפש שלנו. אין גם ספק כי מבין הבעיות הנפשיות דיכאון הוא אחד הדברים אשר הכי משפיעים על ההתנהגות שלנו בחברה וכאשר אנחנו מדוכאים ישנו סיכוי הרבה יותר גדול שנסבול ממה שהמומחים מכנים בדידות חברתית. על רקע זה יש לציין כי נערך מחקר גדול שבו הוכח כי יוגה ומדיטציה יכולים מאוד לעזור לאנשים עם דיכאון ולשפר את המצב רוח בצורה ניכרת ועל כן כל כך כדאי להתחיל לעשות זאת.

יוגה – גם לשיפור היכולות הקוגניטיביות

אין ספק כי אם יש משהו שפוגע ביכולות החברתיות שלנו ומשפיע מאוד על התקשורת שאנחנו מנהלים עם אנשים אחרים זה היכולות הקוגניטיביות שלנו. תקשורת חברתית מושפעת במידה עצומה מן הזיכרון שלנו וזה מסביר מדוע אנשים בגילאי החמישים אשר מתחילים לסבול מירידה קוגניטיבית גם מבלים פחות עם החברים שלהם. על רקע זה ניתן לציין כי אותו מחקר שמצא כי יוגה עוזרת לדיכאון מצא גם כי יוגה עוזרת לשפר את הזיכרון ואת היכולות הקוגניטיביות. על כן ברגע שתעשו כושר סביר מאד להניח כי הכישורים החברתיים שלכם ישתפרו ויהיה לכם הרבה יותר כיף לבלות עם אנשים אחרים ולא תפחדו לצאת ולבלות בחברה.

במה השיפור שמושג באמצעות היוגה תלוי?

אז כיצד נבטיח כי היוגה תשפיע עלינו בצורה הטובה ביותר? כמובן שלצורך כך אנחנו צריכים ללכת לחוג יוגה ולעשות לפחות שעה חוג יוגה בשבוע. אך לצד זאת אנחנו חייבים לציין כי אתם צריכים להקפיד ולעשות יוגה ומדיטציה גם בבית שלכם לפחות 15 דקות ביום וכך להבטיח כי התוצאות של היוגה תהיינה אפקטיביות וישפיעו על המצב החברתי שלכם.