מהם היתרונות המרכזיים של תרגול יוגה?

בשנים האחרונות תרגילי יוגה הפכו לפופולריים ביותר ברחבי העולם וליוגה עצמה מיוחסות סגולות של בריאות גופנית ושלווה נפשית. זאת ועוד, היא ידועה כמשפרת את היציבות שלנו ואף כתורמת להירגעות פנימית. מלבד היתרונות הללו היא מציעה יתרונות בריאותיים נרחבים יותר ובתחומים שונים ומגוונים. במאמר זה נפרט על יתרונות נוספים בתרגול יוגה יומי, עליהם לא ידעתם.

https://www.briguyoga.co.il/Workshops.asp

  1. מקלה על לחץ נפשי – אין ספק כי תרגול יוגה בסוף יום עבודה ארוך ומתיש יסייע להירגע ולשחרר את האנרגיות השליליות, אך עם זאת חשוב שתדעו שתרגול יוגה עשוי למנוע את תחושות הלחץ מלכתחילה. מחקרים שנעשו בנושא גילו כי אצל אנשים שמתרגלים יוגה על בסיס יומיומי, רמות הלחץ לא עולות בצורה משמעותית. בנוסף, אנשים אשר מעוניינים להעשיר את הידע שלהם בביצוע תרגילי יוגה יכולים להירשם לקורס מורים ליוגה שם יוכלו ללמוד את התרגילים החשובים ביותר להקלה על הלחץ הנפשי.
  2. חיזוק מערכת החיסון – המערכת החיסונית שלנו לא תמיד מאוזנת, במיוחד כאשר מדובר בהליכים כמו ניתוח, אשפוז או מחלה קשה. מחקרים שנעשו בתחום מצאו כי לאנשים שנותחו ותרגלו יוגה בתקופה שלאחר מכן יש סיכוי קטן יותר לפגיעה במערכת החיסונית. מכאן, שתרגול יוגה יומיומי מחזק את המערכת החיסונית שלנו וגורם לה להיות עמידה יותר בפני מצבים קיצוניים כמו ניתוח ו/או מחלה. זאת ועוד, בקורס מורים ליוגה תוכלו ללמוד בהרחבה על הקשר בין תרגול יוגה לחיזוק המערכת החיסונית שלנו.
  3. שיפור קשרים חברתיים – נכון, היוגה בהחלט מסייעת לשיפור מצבנו הגופני והנפשי אך לא רק. תרגול יוגה יומיומי עשוי לעזור לנו לשפר את מערכת הקשרים החברתיים שלנו. כידוע, תרגול יוגה עוזר לנו להרגיש שלווים יותר ומחוברים לעצמנו ולסביבתנו, מה שתורם לחיזוק הקשרים הסביבתיים שלנו. זאת ועוד, היוגה משפרת פלאים את הביטחון שלנו וכתוצאה מכך יכולים המתרגלים לתקשר באופן מלא ופתוח יותר עם סביבתם.
  4. משפר את רמת הריכוז – במהלך חיינו אנחנו נוטים לצאת לא פעם מריכוז. חוסר ריכוז תופס אותנו כל הזמן- במהלך יום עבודה או בהגיענו אל ביתנו. אחד מהתרגילים החשובים ביותר שמלמדים בשיעור יוגה הוא שמירה על רמת הריכוז ועל מודעות מלאה לרגע ולמקום שבו אנחנו נמצאים. תרגול יוגה באופן סדיר וממושך תורם לשמירה על ריכוז ומודעות גם מחוץ לשעות האימון. כמו כן, שמירה על ריכוז תורמת רבות לא רק לביטחון העצמי שלנו אלא למערכת הקשרים עם הסביבה שלנו.
  5. כוח פיזי – אנשים רבים אינם מודעים ליתרון הגדול של תרגול יוגה, בכך שהוא משפר פלאים את כוח הפיזי שלנו. במהלך אימון יוגה אנחנו נאלצים להפעיל כוח רב יותר מהצפוי. בהתייחס לאנשים שלא תרגלו אף פעם יוגה- חשוב שיתחילו עם תרגילים שלא דורשים רמת גמישות גבוהה ולאט לאט יתקדמו ברמת הקושי. בנוסף, קיימים תרגילים רבים ביוגה המשפרים את הכוח הפיזי שלנו ולא תמיד נחשף אליהם במהלך שיעורי יוגה. לכן, מומלץ להירשם לקורס מורים ליוגה אשר יעשיר לכם את הידע בתרגילים נוספים שלא נחשפתם אליהם.