האם יש לכם מה שצריך בשביל להיות מורים מעולים ליוגה?

מעבר לזיקה לתחום שאותו אנחנו רוצים ללמד, למורה טוב צריכות להיות כמה תכונות חשובות. לפני שאנחנו הולכים להשתתף בקורס מורים ליוגה, כדאי להבין האם יש לנו את התכונות הנדרשות כדי להנחות אנשים בזמן תרגול יוגה, והאם בכלל קיימת בנו היכולת להעביר את המידע והידע שברשותנו לקבוצה של אנשים באופן שבו כולם ירגישו שהם מבינים אותנו? אז לפני שנרשמים לקורס מורים ליוגה, איך בעצם מזהים את היכולת ללמד ואיך יודעים האם זה מתאים לנו?

ההבדל בין מורה למורה יוגה טוב

באופן בסיסי כל אחד יכול לעמוד מול כתה, או כל קבוצה של אנשים, על מנת להעביר מסר מסוים. זה בסך הכל דורש קצת בטחון עצמי כדי שנהיה מסוגלים לעמוד ולדבר מול קהל. מה שעושה את ההבדל בין דיבור אל הקבוצה ללימוד הקבוצה, זו היכולת להתאים את עצמינו למגוון אנשים עם יכולות שונות וצרכים שונים. מורה טוב הוא אדם שיש בו את הסבלנות להתמודד עם טיפוסים שונים והיכולת להתמיד בהעברת המסר אליהם עד שהוא יהיה בטוח שהם קלטו אותו.

התמדה בחתירה לעבר מטרות ארוכות טווח

בעבר כאשר בוצעו מחקרים על מנת לנסות להבין מה קובע את רמת האיכות של מורים, הם נטו להתבסס בעיקר על הזיקה של אנשי המקצוע לתחום ההוראה, לצד רמת ההתלהבות שלהם מהתוכן אותו הם מעבירים ותחושת המסוגלות והאמונה בכך שהם יכולים להשפיע על החיים של תלמידיהם. במחקרים יותר מודרניים התווסף עוד אלמנט למשוואה, מושג הנקרא Grit. בתרגום מילולי מדובר ב"כוח סבל", אבל לצורך העניין נקרא לו סיבולת.

המשמעות של הסיבולת בהקשר של מורים, היא הנכונות להתמיד בחתירה לעבר מטרה גם בתנאים קשים וכאשר המצב נראה מאתגר. אנשים בעלי התכונה הזו מסוגלים להתמיד ולעבוד קשה כדי להשיג את המטרה שהציבו לעצמם, גם כאשר הם חווים כישלונות לאורך הדרך או שאפילו משתעממים מהתהליך.

אז איך קורס מורים ליוגה קשור לכל זה?

החשיבות של הסיבולת משמעותית לא רק עבור אלו שבוחרים ללמוד הוראה ולחנך תלמידים לקראת הפיכתם לדור העתיד שיניע את העולם. גם כאשר מדובר בקרוס מורים ליוגה, אנחנו צריכים לבוא מאמונה שלמה בדרך שלנו ובידע שאותו אנחנו רוצים ללמד ולהעביר הלאה. המטרה היא להעביר צורת חשיבה, אמונה ודרך לחיים. אם אתם מאמינים בתרגולי יוגה וביכולת שלהם לשפר את האדם וסביבתו ולצד זאת קיים בכם הרצון להעביר את התורה הזאת הלאה, קורס מורים ליוגה יכול להתאים לכם.